Nyheter

Anmälan till digitalt Öppet Hus på Minervagymnasium 21 april

Varmt välkommen att anmäla dig till vårt digitala Öppet Hus på Minervagymnasium. Vi kommer att informera om skolan och ni kommer att få en digital rundvandring. Vi börjar med en gemensam information och sedan får ni välja vilket program ni vill lyssna på.

Vi kommer även att finnas tillgängliga för att besvara frågor och funderingar via chatten.

Det finns möjlighet till att delta i vårt digitala Öppet Hus vid ett av två möjliga tillfällen. Anmälan gör du via länkarna nedan. Hoppas vi ses!

 

Vi kommer att skicka länk via e-post strax innan start av det digitala Öppet Hus. För att delta behöver du en dator samt en fungerande internetuppkoppling, du som inte har ett Teams-konto klickar på anslut på webben i stället. Du kan använda Microsoft Edge eller Google Chrome om du har Windows, Google Chrome om du har Mac. Safari fungerar inte att anslut med.

För att delta via en surfplatta eller mobiltelefon behöver du ladda hem och ansluta till ett Teams-konto.

Information om alla våra program finns även här på vår webbplats.

 

Följ oss gärna på Instagram: @minervagymnasium